«حسن ایزدان» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره مطالبات معیشتی مستمری‌بگیران، گفت: یکی از خواسته‌های برحق مستمری‌ بگیران، اجرای کامل همسان‌سازی بود که دولت تصمیم گرفته پس از ۱۰ سال حرف و حدیث آن را از طریق اختصاص ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل تادیه بدهی‌های خود برای سازمان هزینه کند؛ البته به شکل سهام ۹ شرکت که دولت مدعی است شرکت‌های مهمی هستند. متاسفانه فهرست این شرکت‌ها به صورت رسمی اعلام نشده است تا ارزیابی کنیم سهام آنها چه میزان ارزش دارند اما به هرشکل سازمان می‌تواند به تدریج آن را به پول نقد تبدیل، و صرف همسان‌سازی و افزایش حق مسکن و بن خواربار کند؛ البته میزان افزایش این دو آیتم باید به تایید هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی برسد.

وی افزود: امیدوارم تا قبل از ۲۵ تیر این کار انجام شود تا خبر خوشی را در این روز اعلام کنیم اما با احتساب منابع همسان‌سازی و افزایش حق مسکن و بن خواروبار و درنظر گرفتن وعده آقای شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای افزایش مجموع مستمری، مزایا و اعمال افزایش همسان‌سازی، دیگر بازنشستگان حداقلی‌بگیر از مرداد ۹۹ کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دریافتی را نخواهند داشت.

ایزدان با بیان اینکه یکی از خواسته‌های مهم مستمری‌بگیران تجهیز تمام مراکز درمانی، ساخت مراکز درمانی جدید در شهرستان‌های محروم، تعیین سقف و سطوح هزینه‌های درمان برای ارجاع به بیمه تکمیلی، ارتقا کیفیت بیمه تکمیلی و پرداخت به موقع هزینه‌های درمان است، افزود: بارها متذکر شده‌ایم که بازنشستگان نباید میان بیمه تکمیلی و پایه سرگردان باشند و ندانند که سقف و سطوح هزینه‌هایشان برای ارجاع به بیمه تکمیلی چه قدر است. از طرفی بیمه تکمیلی هم هزینه‌های درمان آنها را با چندماه تاخیر پرداخت می‌کند که این رویه باید اصلاح و پرداخت‌های شرکت بیمه بر اساس هزینه‌ها، واقعی‌تر محاسبه شود تا بازنشستگان از بابت درمان متضرر و فقیر نشوند.

بازرس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شهرستان تهران، افزود: بنابراین سهام‌دار شدن سازمان در بورس به میزان ۵۰ هزار میلیارد تومان و البته نقد کردن تدریجی آن در طول سال می‌تواند برای سازمان اتفاقات مثبتی را رقم بزند؛ به ویژه در این زمان که شاخص کل بورس تا حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد رشد کرده است. بنابراین طرح خواسته پرداخت ۱۸ هزار میلیارد تومان دیگر در طول سال ۹۹، علاوه بر اینکه به دولت برای تامین سرمایه شرکت‌های دولتی کمک می‌کند، به پایداری رشد شاخص بورس می‌انجامد و سرمایه‌گذاران بیشتری برای ورود به بازار ترغیب می‌کند.

ایزدان در پایان، یادآور شد: بنابراین، ۲۵تیر، ضمن تشریح مطالبات خود در حوزه معیشت، از ارتقای درمان سازمان تامین اجتماعی و اصلاح ساختار سازمان برای رعایت کامل سه‌جانبه‌گرایی سخن می‌گوییم.

ارادتمند شما رضا بخشنده 

0 پیام

پیام خود را برای ما ارسال نمایید. انصراف