شرایط و نحوه ثبت نام در لاتاری ۱۴۰۰

(سایت اصلی ثبت نام لاتاری)

   طبق قانون تصویب شده در سال ۱۹۹۰ در آمریکا طی ٬ یک قرعه کشی سالانه (لاتاری) ۵۵۰۰۰ نفر از واجدین شرایط به صورت تصادفی انتخاب شده و برای دریاف گرین کارت آمریکا کاندید میشوند. تا پس از گذراندن مراحل ارائه مدارک و مصاحبه حضوری از امتیاز شهروندی دائم امریکا ( سیتی زن شیپ ) که شامل اقامت دائم و تحصیل و کارمیباشد بهره مند گردند.این قانون به جهت حفظ تنوع نژادی به تصویب رسیده است.

خوشبختانه ایران جزو کشور های است که اتباع آن میتوانند در لاتاری شرکت کنند. گفتنی است؛ هر ساله حدود ۴۵۰۰ ایرانی در لاتاری برنده میشوند.

 

شرایط ثبت نام:

  • سن بالای ۱۸ سال(افراد زیر سن ۱۸ سال میتوانند به عنوان زیرمجموعه پدر یا مادر خود ثبت نام کنند.)
  • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم ( معادل ۱۲ سال تحصیل) یا حداقل دو سال فعالیت تخصصی در یک حرفه در ۵ سال اخیر.
  • داشتن پاسپورت معتبر

 

مهلت ثبت نام:

  در بازه زمانی ۶ اکتبر تا ۹ نوامبر ۲۰۲۱ ( چهارشنبه ۱۴ مهر الی سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ) برای دو سال بعد یعنی ۲۰۲۳ ثبت نام به عمل می آید. نتایج قرعه کشی در سال ۲۰۲۲ منتشر شده وپرونده ی برگزیدگان در سال ۲۰۲۳ بسته میشود.

 

نحوه ثبت نام لاتاری:

   شما میتوانید با مراجعه به صفحه ثبت نام که در ابتدای این مطلب قرار داده شده؛ با تکمیل فرم ds_5501  به  صورت رایگان در لاتاری نام نویسی کنید.

   برای شرکت در لاتاری باید تمامی اطلاعات به صورت صحیح وارد شده باشد. رعایت نکاتی از قبیل متناسب بودن عکس ٬ و صحت اطلاعات لازمه ی شرکت در لاتاری است و درصورت وجود هرگونه نقص در اطلاعات ٬فرد از قرعه کشی کنار گذاشته میشود.

  به این نکته توجه داشته باشید که سازمان تابعیت و مهاجرت آمریکا در صورت نقص در مدارک ثبت نام وحتی در زمان برنده شدن هیچگونه اطلاع رسانی ای نمیکند. یکی از دلایلی که افراد ثبت نام لاتاری را به شرکت های مهاجرتی سپرده وعلی رقم رایگان بودن ٬ برای این فرایند هزینه ی زیادی را متقبل میشوند؛ همین امر باشد. در صورتی که با جست وجو در سایت های معتبر و کسب اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام و طی کردن صحیح و کامل فرایند ثبت نام ٬ میتوان از این هزینه ی غیر ضروری اجتناب کرد. 

0 پیام

پیام خود را برای ما ارسال نمایید. انصراف