با وجود پوشش های ارزشمند و سود سرمایه گذاری قابل توجه بیمه عمر هنوز افراد بسیار زیادی در ایران فاقد این بیمه نامه هستند !

هر فرد کانادایی به طور متوسط ۵ بیمه عمر داره !عجیبه؟!

بیاین نگاهی به آمار کشورای دیگه بندازیم:

کشور ژاپن با جمعیت ۱۳۵ میلیون نفری و با چیزی حدود ۱۲۹ میلیون بیمه عمر در سال۲۰۱۲ تونسته بعد از امریکا رتبه دوم بزرگترین بازار بیمه ای جهان رو به دست بیاره.

اما چرا را دور بریم در کشور هندوستان در سال ۲۰۰۱ میلادی و سال بعد از اون، شرکت های بیمه عمر هند ۳/۱۳۷درصد رشد در بخش درآمد حق بیمه، ۳۴/۵۴درصد رشد در سرمایه بیمه و ۲۴/۱۶ درصد رشد در تعداد بیمه نامه بیشتر از سال قبل به دست آورد.جالبه بدونین در سال ۲۰۰۳ صنعت بیمه هندوستان، شاهد میزان رشد سالانه ۱۸ درصد در مقابل میزان رشد جهانی ۷/۱۱درصد بوده.حالا این عدد و ارقام یعنی چی؟ به بیان ساده یعنی این میزان رشد در صنعت بیمه تونسته سود زیادی رو به اقتصاد هند تزریق کنه و به نفع تک تک افراد جامعه بوده.

 

بیمه-عمر-در-ایران

 

 

 

در ایران بیش از ۹۰ درصد افراد بیمه عمر ندارن ! اما چرا؟

 

عدم آگاهی کافی

اکثر افرادی که بیم عمر ندارن ؛ یا اصلا نمیدونن بیمه عمر چیه یا اطلاعات ناقص و غلطی که به گوششون رسیده باعث شده رقبتی برای خرید بیمه عمر نداشته باشن. دلیل دیگه این که گاهی مقایسه ی اشتباه بیمه ی عمر و مثلا بیمه تامین اجتماعی باعث میشه فرد درک درستی از کاربرد بیمه عمر و کاربرد های اون نداشته باشه و دنبال آگاه شدن از مزایا و قیمت این بیمه نره و خودش رو از مزیت های بیمه عمر محروم کنه.

 

 

عوامل اقتصادی

بالا بودن نرخ توم و پایین اومدن قدرت خرید مردم یکی دیگه از عواملیه که به نرخ پایین فروش بیمه عمر در ایران دامن زده .اما دونستن فواید و کارایی بیمه های عمر و زندگی میتونه به ما کمک کنه تا به هر نحوی این سرمایه گذاری مفید و ۱۰۰ درصد سود ده رو انجام بدیم . ناگفته نماند که شرکت بیمه ما با در نظر گرفتن شرایط اقساطی پرداخت حق بیمه عمر حتی به صورت سالانه تونسته کمک بزرگی به مشتریان وفادارش بکنه.

 

 

موانع فرهنگی و اجتماعی

همه ی ما بهونه هایی مثل «عمر دست خداست» و «پیشونی نوشت آدما از قبل نوشته شده» به گوشمون خورده اما خداوند موهبت های قدرت تفکر و اختیار رو به انسان داده و میشه با کمی آینده نگری اهمیت بیمه عمر رو متوجه شد و ازش سود برد.

0 پیام

پیام خود را برای ما ارسال نمایید. انصراف