غیرمجاز بودن فروش بیمه نامه انلاین در پلت فرم های آنلاین  

 هرچند طبق گفته بیمه مرکزی صدور آنلاین بیمه نامه ممنوع و غیر مجاز است ؛ بیمه ما با استفاده از بستر شبکه اینترنت میکوشد قدمی در راستای ارائه ی اطلاعات و اخبار موثق و بالا بردن آگاهی کاربران در رابطه با همه رشته های بیمه بردارد. همچنین سایت بیمه ما در راستای سهولت ارتباط مشتریان با کارشناسان بیمه بخش مشاوره آنلاین را در نظر گرفته . با ارسال پیام در قسمت مشاوره٬ می توانید سریعاً به پاسخ سوالات و ابهامات خود دست یابید. با استفاده از بخش های مختلف این سایت ٬ خدمات به صورت غیر حضوری ارائه شده و کمک شایانی به کاهش شیوع کرونا صورت میگیرد.

   بیمه مرکزی با بخشنامه ای در خصوص الزام رعایت موارد قید شده در آئین نامه شورای عالی بیمه و مکمل های آن، فعالیت استارت آپ های بیمه ای فاقد مجوز( بیمیتو ، بیمه دات کام، بیمه بازار، بیمیلاین، بیمه تایم، ازکی ) را غیر قانونی اعلام کرد.

از تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱همکاری مستقیم و غیرمستقیم به هر طریق شرکت های بیمه و شبکه های فروش با سایت های بیمه ای برخط (استارت آپ‌ها) در همه رشته های بیمه ای ممنوع بوده و در صورت عدم رعایت این مورد٬ برخوردهای نظارتی لازم  در اولویت کار بیمه مرکزی قرار خواهد گرفت.

   همچنین طبق متن این بخشنامه تاکید شده است؛ درصورتی که شرکت بیمه ای خارج از قوانین  بیمه ای اقدام به عقد  قرارداد با استارت آپ ها نموده باشند، اقدام در جهت باطل نمودن هرچه سریع تر قرارداد و دریافت کامل حق بیمه متعلقه  الزامی می باشد.

  طبق این بخشنامه، ارائه هر گونه تخفیف بیشتر از حد مشخص در تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث (مصوب سال ۱۳۹۵) در حق بیمه تعهدات اجباری بیمه نامه شخص ثالث و حوادث رانندگی که در نهایت منجر به کاهش مبلغ پرداختی بیمه گذار شود، ممنوع شده است.

   گفتنی است ارائه  امتیازات نقدی و شبه نقدی غیرمتعارف (مثل ارائه بن خرید، کارت اعتباری، تخفیف در حق بیمه سایر بیمه نامه ها)، توسط همه عرضه کنندگان مجاز بیمه ای از جمله کارگزاران رسمی آنلاین، تخلف محسوب شده و احتمالا در زمان پرداخت خسارت پرونده را با مشکل مواجه میگرداند.

 

بیمه-انلاین

 

0 پیام

پیام خود را برای ما ارسال نمایید. انصراف